"Здоров"я дітей в руках дорослих!"

У 1949 році на сесії Міжнародної демократичної федерації жінок 1 червня було проголошено Міжнародним днем захисту дітей. А у 1959 році Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй прийняла Декларацію прав дитини. Вона передбачає, що дитина має право на ім'я та громадянство, право користуватися всіма благами соціального забезпечення, має бути захищена від усіх форм жорстокості та екс­плуатації. Діти мусять виховуватись у дусі взаєморозуміння, дружби, миру.

З 27 вересня 1991 року набула чинності Конвенція ООН про права дитини, згідно з якою держави, які цю конвенцію підписали, вживають усіх заходів щодо забезпечення захисту прав дитини, зокрема на життя, свободу думки і релігії, тощо.

Міжнародний день захисту дітей відзначається в Україні з 1998 року. В Україні 1-го червня відбуваються різноманітні заходи, що підкреслюють увагу до дитячих прав і до формування гармонійно особистості (а ще школярі вирушали на пляжі, на береги річок і озер, і тим самим захищали себе від втоми, що накопилася за весь навчальний рік). 

Відзначати Міжнародний день захисту дітей - гарна традиція обласної дитячої лікарні. Ось і цього року маленьких пацієнтів вітали численні гості заходу, а в дарунок  їх однолітки презентували концертну програму. 

Цього разу на урочистості завітав Валерій Коровій – очільник облдержадміністрації, Тетяна Бондаренко - начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню ДОЗ ОДА. Вони привітали малечу, батьків та лікарів зі святом і висловили сподівання, що така горна традиція продовжуватиметься ще довгі роки.
- Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Саме тому святий обов’язок родини, школи, органів влади та громадськості - забезпечити всебічний розвиток інтересів та здібностей маленьких громадян, забезпечити їм належний рівень виховання і дотримання прав дитинства. Міжнародний День захисту дітей – це не просто свято, а й особливий день для нагадування дорослим про необхідність нині піклуватися про майбутнє суспільства і, передусім, про здоров’я нашої малечі, – звернувся до гостей свята Валерій Коровій. 
-В дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань, прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, пишалися своєю родиною і рідним краєм. Основну тему свята: «Здоров’я дітей у руках дорослих» обрано недаремно. У наш час дітям, а тим паче, пацієнтам дитячої лікарні, потрібна підтримка та допомога старших – батьків, лікарів. У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі. Тому турбота про дітей, захист їхніх прав мають стати одним з найголовніших наших обов'язків, - наголосила Тетяна Бондаренко.

Головний лікар Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні Василь Паненко, у свою чергу, відзначив, що за підтримки обласної влади закладом придбано апарат штучної вентиляції легень, на часі – закупівля двох інкубаторів для новонароджених та недоношених діток. «Також виділено більше 2 мільйонів гривень для закупівлі апарату ультразвукової діагностики. Така сума коштів не надходила в заклад близько 8 років. Зараз ми їх маємо, і, думаю, що це дасть дуже велику користь дітям», - зазначив Василь Паненко, а відтак висловив вдячність очільнику області за увагу до проблем установи.

На святі маленьких пацієнтів  очікували цікаві майстер-класи та конкурси, цікава концертана програма нікого не залишила байдужим. Сподіваймось, що  позитивні емоції, яких було вдосталь, допоможуть малечі якнайшвидше одужати. 

За матеріалами прес-центру ОДА та ДОЗ.