Відділення для новонароджених та недоношених дітей

   Зав. відділення - Сергета Діна Петрівна

   Старша медсестра - Карпюк Валентина Василівна

 

   Відділення для недоношених новонароджених функціонує в складі ВОДКЛ з 1980 року.  За цей час проліковано та виходжено більше 10 тис. дітей, які народились передчасно з вагою від 500 до 2500 г. Серед пацієнтів значну частину складають діти з дуже малою масою тіла – до 1500 г. Найменший пацієнт відділення мав масу 695 грамів.

   Відділення розраховане на 30 ліжок, переважна більшість яких діє за принципом сумісного перебування матері та дитини в окремих боксах.

   Досвідчені лікарі та медичні сестри відділення в повному обсязі надають медичну допомогу недоношеним новонародженим, навчають молодих мам догляду за новонародженими, принципам грудного вигодовування, а також, при необхідності, надають  психологічну допомогу породіллям, які її потребують.

   Лікувальний процес забезпечений сучасною апаратурою та обладнанням: кувезами для виходжування глибоконедоношених дітей, ліжечками з підігрівом, інфузійним насосом та лампами для проведення фототерапії.

   В відділенні впроваджуються нові сучасні методики діагностики, лікування та абілітації недоношених немовлят.

   Новонароджені середнього  та високого неврологічного ризику після виписки передаються під спостереження в кабінет катамнезу поліклініки ВОДКЛ, де в подальшому отримують амбулаторно-консультативну допомогу.